Nafouklé břicho nebo křeče po jídle? Vyzkoušejte tyto triky

Nafouklé břicho nebo křeče po jídle? Vyzkoušejte tyto triky
Nafouklé břicho nebo křeče po jídle? Vyzkoušejte tyto triky

Plynatost má mnoho příčin a není třeba za ní spatřovat hned zdravotní komplikace. Objevuje se běžně například v těhotenství nebo před začátkem menstruace. Pokud se ale opakuje a stále se vrací, může za jejím vznikem stát spíše špatná životospráva. Podívejte se, čemu se při stravování vyhnout, aby vás nafouklé břicho a křeče minuly obloukem.  

Zvyšte příjem tekutin 

Dostatečný pitný režim by měl být pro každého samozřejmostí. Mnohdy se ale stává, že jsme tak zavaleni povinnostmi z práce i soukromí, že prostě na pravidelnou sklenici vody zapomínáme. V takovém případě ale může vzniknout nezdravé prostředí a v těle dochází k plynatosti. Proto na pitný režim během dne pravidelně myslete.  

Jezte v klidu 

Každé jídlo, které si během dne dopřáváte, pomalu žvýkejte a vychutnávejte. Velká sousta, která sníte ve spěchu, jsou pak pro tělo větší zátěží. Raději si na jídlo vyčleňte čas a dejte si záležet na jeho rozmělnění v ústech.  

Nestresujte se 

Krátkodobý stres je přirozený a v některých případech dokonce prospěšný. Pokud ho ale zažíváte denně, stále jste ve vypjaté situaci a vaše hlava nemá chvíli klid, projevuje se to v těle různými způsoby. Jedním z nich jsou právě křeče v břiše nebo plynatost. Během dne si občasně zameditujte, zpomalte své myšlenky a zkuste se alespoň na chvíli nesoustředit na důležité úkoly.  

Stravu vybírejte pečlivě 

Luštěniny jsou zdravé a v jídelníčku by neměly chybět. Jejich větší množství je však bohužel příčinou plynatosti, proto je vždy v jídle kombinujte s dalšími ingrediencemi a dlouze je namáčejte. Celozrnné pečivo konzumujte jen zřídka, vyhněte se i přemíře mléčných výrobků, a hlavně syceným nápojům. Z běžné stravy také úplně vyřaďte průmyslově zpracované potraviny, které jsou nevhodné nejen pro vaše zažívání, ale celkové zdraví těla.