Dorazili jste z plaveckého bazénu a s nemilým překvapením jste zjistili, že na noze sídlí bradavice? Bradavice je problém, který není výjimečný a bohužel s ním řada lidí velice dlouze bojuje. Dokonce se někdy stává, že je s námi dlouhé roky, než dolní končetiny či ruce (nebo jiná místa, kde se objeví) opustí. A jelikož jsou ohrožení prakticky všichni členové domácnosti, člověk s bradavicemi musí skutečně velmi rychle bojovat. Jak na to?
Pomoct mohou bylinky
I při ošetřování je nutné mít rukavice. Bradavice totiž velice rády skáčou z jednoho místa na druhé a tím pádem se rozmnožují. Nezřídka se stává, že tomu, kdo vám například nohu ošetřuje, se bradavice objeví například na rukou.
Pomyslnou pomocnou ruku podává vlaštovičník, což je bylinka využívající se k tomuto účelu už od pradávna. Stačí si bylinku utrhnout a natřít bradavici šťávou, která ze stonku vykape. Opakujte to několikrát denně, případně si z vlaštovičníku vyrobte vlastní mastičku, abyste měli bylinku neustále po ruce i v zimě, kdy neroste.
Klasika jménem cibule a česnek
Věděli jste, že efektivně proti bradavicím funguje i tradiční cibule nebo česnek? Po cibuli jsme zvyklí sáhnout v okamžiku, kdy nás píchne včela nebo vosa. Ale když nás postihne bradavice, automaticky na ni zapomínáme. Jenže právě zmiňovaná cibule, případně česnek mají antibiotické a také antimykotické účinky. Navíc dokážou hezky dezinfikovat a pomáhat s hojením.
V případě cibule nebo česneku stačí plodiny jenom rozříznout, do středu nasypat trochu cukru a počkat, až se pustí šťáva, kterou bradavici potřete.
Jablečný ocet jako zabiják bradavic
Pokud se vám doma ukrývá jablečný ocet, kromě toho, že ho přidáte do omáček nebo salátů ho můžete použít také v boji proti bradavicím. Právě jablečný ocet totiž obsahuje jistou kyselinu, pod jejíž tíhou bradavice umírá a odpadává.
Je však důležité natírat bradavici jablečným octem pravidelně, dokud nezmizí. Vytrvalost bradavice zabíjí, toť nové a pravdivé rčení.