Bylinky jsou darem přírody a je velká škoda, že je mnozí lidé ignorují. Raději konzumují léky z lékáren, které jim sice nabízí rychlou úlevu od bolesti, ale bohužel jim přináší celou řadu jiných zdravotních problémů. Zatímco však někteří opravdu odmítají užívat bylinky nebo dělat si z nich čaje, najdou se také jedinci, kteří zkrátka bylinky neužívají, protože si nevědí rady s tím, na co se daná bylinka užívá. Prozraďme si sílu několika konkrétních bylinek, které tak budete moct přidávat do svého každého dne.
Kozlík lékařský
Kozlík lékařský je bylinka, kterou můžete znáte také pod jménem kočičí kořen. Jedná se o bylinku proslulou svými sedativními účinky, ale na druhou stranu má i jiné zdraví prospěšné vlastnosti. Dokáže zklidnit pocuchané nervy, také řeší nespavost a mimo jiné je lékem na depresi nebo úzkost. Dokáže zmírnit křeče i bolestivou menstruaci, stojí za ustoupením bolestí hlavy a dokáže zmírnit malátnost.
Měsíček lékařský
S měsíčkem lékařským jste se pravděpodobně už setkali. Jedná se o bylinku, která se velice často přidává do nejrůznějších mastiček. Má velice příznivé účinky na játra a také na žlučník, ulevuje od žaludečních křečí a mimo jiné uvolňuje i svalové křeče. Je to také velice účinný lék na bércové vředy nebo dokáže zklidnit dásně nebo bolest v krku.
Jitrocel kopinatý
Další tělu prospěšnou bylinkou je jitrocel kopinatý, který je velice odolnou rostlinou, jež snadno najdete například na polích nebo loukách. Umí efektivně řešit nachlazení, také čistí krev a odstraňuje i žlučové kameny. Má dezinfekční a protizánětlivé účinky, působí dokonce při léčbě bércových vředů.
Třezalka tečkovaná
Další, krásně žlutou bylinkou se zdraví prospěšnými účinky je třezalka tečkovaná, která tiší psychiku, také pomáhá při psychovegetativních poruchách a také řeší nespavost či ulevuje od zažívacích problémů.