Gamblerství jako neustále se šířící nemoc

Gamblerství jako neustále se šířící nemoc
Gamblerství jako neustále se šířící nemoc

Jakými nemocemi dnes můžeme trpět? Seznam nemocí, které jsou pro nás jakýmsi rizikem, je opravdu velmi dlouhý, mezi nemocemi se nachází i takzvané gamblerství, neboli závislost na hrách. Gamblerství se opravdu označuje za nemoc, která se podle všeho šíří mezi lidi rychlostí blesku. Stejně jako jiné závislosti, i závislost na hrách je pro člověka velmi nebezpečná a je nutné včas odhalit příznaky, než si zničíme život. I proti této závislosti se bojuje v Neo centru. 

Pokud hovoříme o gamblerství, hovoříme o psychickém, závažném onemocnění, které je založené na nutkavé touze po rychlém a snadném zisku. Dříve se o gamblerství moc nemluvilo, bralo se to jako jedno velké tabu, ale s tím je dnes už konec. Dnes se o gamblerství mluví hojně a je to dobře. Lidé by měli zná rizika, která jim hrozí v případě, že podlehnou hrám a automatům. 

Gamblerství to nejsou jen automaty

Drtivá většina lidí si myslí, že gamblerství rovná se závislost na automatech. Jenže tak to opravdu není. Gamblerství nejsou jenom automaty, i když je to asi nejviditelnější nešvar, který se mezi námi rozmohl. Někteří lidé jsou závislí například na neustálém sázení loterie nebo na stíracích losech. Touha po snadném a rychlém přivýdělku je důvodem, proč gamblerství vzniká. Štěstí se však nemá dlouho pokoušet. 

Kromě loterie, automatů a stíracích losů se uchylujeme i k hraní hazardních her na internetu. To se dnes považuje za velký společenský problém, jenž je podnětem k mnoha diskuzím. 

Jak se gamblerství projevuje?

Pokud bychom měli říct, jak se gamblerství projevuje, zmínili bychom zejména touhu po okamžité výhře (dokonce i za cenu velkých finančních ztrát). Hru bereme jako smysl života, omezujeme díky nim svou svobodu a často upřednostňujeme hry před svými blízkými. Díky hrám také ztrácíme pojem o čase, dokonce dochází i ke snížení výkonnosti a ctižádosti.