S příchodem chladnějších dnů se pojí také příchod nachlazení a různých nemocí. V souvislosti s nemocemi a nachlazením se neustále mluví o tom, jak se před zdravotními potížemi chránit. Jelikož se každý člověk chce vyvarovat chřipkové epidemii, jelikož každý člověk nechce utrpět rýmu nebo dostat kašel, snaží se skutečně se chránit před bakteriemi a viry. Prozraďme si taky několik fíglů a tipů na to, jak se chránit před nemocemi a nachlazením.
Ostatně zeptali jsme se lékařů na to, co doporučují na zlepšení imunitního systému, respektive jak se co nejlépe chránit před vznikem nemocí a nachlazení. Drtivá většina lékařů se shodla na tom, že prevence začíná u mytí rukou. Zejména pokud jezdíte pravidelně v městské hromadné dopravě byste měli ruce pravidelně umývat po příchodu domů, v metru nebo tramvaji se totiž drží bakterií nejvíce a sídlí skutečně všude – i na záchytných tyčích. Ostatně bylo dokázáno, že nejvíce virů a bakterií se drží v naprosto všedních předmětech, které člověk používá každý den. Bakterie tak najdeme v klávesnicích, také na počítačových myších nebo na kuchyňských potřebách.
Jak si správně mýt ruce
I když si člověk říká, že mytí rukou není nic těžkého, existuje dokonce technika správného mytí rukou. Ta spočívá v tom, že si nejdříve sundáme veškeré prstýnky a náramky, které nám na rukou sídlí. Mohou být totiž původcem mnohých mikroorganismů a nečistot. Poté si umyjeme ruce vodou, použijeme tekuté mýdlo a nejdříve si umyjeme prsty, dlaně, nikdy nezapomínáme na prostory mezi prsty a na samotné prsty. A pak jen mýdlo smyjeme z rukou.
Když navštěvujete zdravotnické zařízení
Pakliže se chystáte do nemocnice nebo do jiného zdravotnického zařízení, je navíc nutné si ruce následně ošetřit ještě desinfekcí. Nezáleží na tom, jestli bude desinfekce v podobě gelu nebo roztoku. Ten se už ani nemusí osušovat.