
Přečtěte si tipy, které pomohou vašemu tělu bojovat proti nemocem. Bohužel, tabletka, která vám zajistí výbornou imunitu, stále ještě neexistuje, a vybudovat si pevné zdraví a odolnost proti virům a bakteriím stojí přeci jen úsilí.
Dbejte na kvalitní stravu
V našem podnebním pásmu se střídají 4 roční období a ty nám napovídají, jak se máme stravovat efektivně. Na podzim a v zimě, v období, kdy se snažíte posílit obranyschopnost svého organismu, se nabízí jíst tepelně upravenou zeleninu. Zejména dýně, brambory, mrkev, celer, cibuli nebo černý kořen. Velmi efektivní potravina v boji s viry, je česnek.
Nezapomínejte ani na čerstvé ovoce jako jsou jablka, hrušky a švestky. Všechny tyto plody rostou na našem území v dobré kvalitě, není potřeba je shánět a naše tělo je na ně po generace zvyklé. K těmto plodinám je dobré přidat luštěniny, jako jsou fazole, čočka a hrách nebo cizrna. Pokud je budete kombinovat s tepelně upravenou zeleninou, získáte vysoce hodnotná teplá a sytá jídla, která pomůžou vašemu organismu bojovat s viry a bakteriemi.
Hodně spěte a odpočívejte
Kvalitní spánek je alfou a omegou vaší obranyschopnosti. Když není tělo dostatečně odpočaté a zregenerované, nemá šanci najít sílu na boj s útočícími mikroorganismy způsobujícími chřipku a nachlazení. Ideální je spát minimálně osm hodin denně.
Choďte spát před půlnocí a pro lepší kvalitu odpočinku dodržujte spánkovou hygienu, která se při dlouhých zimních nocí sama nabízí. V posteli jen odpočívejte, věnujte se intimnostem nebo čtěte. Dbejte na dobré osvětlení před spaním, které nebude narušovat váš spánek, uléhejte v pravidelnou dobu, v pravidelnou dobu i vstávejte.
Před spaním se nedívejte na televizi, do počítače ani na mobilní telefon, a pokud je to nezbytně nutné, zapněte si na něm filtr modrého světla. Na elektronické čtečce si vypněte podsvícení.